شهردار یزد عنوان کرد: یزد با "پوتی" خواهر خوانده می‌شود

شهردار یزد عنوان کرد: یزد با "پوتی" خواهر خوانده می‌شود

شهردار شهر جهانی یزد با بیان اینکه پیمان خواهرخواندگی بین شهرهای دنیا یک امر شناخته شده است، از پیمان خواهرخواندگی یزد با شهر "پوتی" گرجستان در بهمن ماه خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - جمال الدین عزیزی از پیمان خواهرخواندگی یزد با شهر "پوتی" گرجستان در بهمن ماه سال جاری خبر داد و گفت: شهر جهانی یزد نیز سعی کرده برای حفظ ارتباط جهانی خود اقداماتی انجام دهد.

شهردار شهر جهانی یزد با بیان اینکه در این تفاهم نامه‌ها زمینه‌هایی برای همکاری شهرها مشخص می‌شود، تاکید کرد: شهرها بنا بر نقاط مشترکی که دارند این انتخاب‌ را انجام می‌دهند، البته این شهر از چند سال پیش با مراکز صنعتی و تجاری یزد در ارتباط بوده است.

وی با اشاره به اهمیت بندری بودن شهر پوتی، تصریح کرد: این شهر از مهمترین بنادر ساحل شرقی دریای سیاه و یکی از سی بندر بزرگ و پیشرفته دنیا می باشد که تجار ایرانی برای رونق کسب و کار می‌توانند فعالیت خود را در آن شهر افزایش دهند.

عزیزی با بیان اینکه تفاهم نامه خواهرخواندگی با شهر پوتی گرجستان از گذشته پایه ریزی و با وزارت کشور و وزارت امور خارجه هماهنگ شده است، افزود: این تفاهم‌ها با حضور و مسئولیت شهرداران انجام می شود.

وی افزود: جاذبه ها و مناطق تفریحی پوتی از جمله حومه آن، پتانسیل گردشگری بزرگی برای این شهر محسوب می شود که این امر باعث جذابیت آن برای گردشگران داخلی و خارجی شده است.

شهردار شهر جهانی یزد خاطر نشان کرد: شهر پوتی در مسیر خط ارتباطی راه آهن گرجستان با ایران قرار دارد و این مزیت می‌تواند زمینه را تسهیل کند.

عزیزی افزود: پوتی علیرغم اینکه جمعیت زیادی ندارد اما در حدود 400 سال قبل بر روی ویرانه های شهر باستانی فازیس متعلق به دوران یونانی ها بنا شده است و در حال حاضر دارای اهمیت تجاری و موقعیت استراتژیک می باشد.

آدرس کوتاه :