سرپرست سازمان فاوا شهرداری یزد: فرایند جمع آوری نخاله های ساختمانی الکترونیکی می شود

سرپرست سازمان فاوا شهرداری یزد: فرایند جمع آوری نخاله های ساختمانی الکترونیکی می شود


سرپرست سازمان فاوا شهرداری یزد: فرایند جمع آوری نخاله های ساختمانی الکترونیکی می شود

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری یزد از راه اندازی سامانه جمع آوری نخاله های ساختمانی و عمرانی (سامانه خاک و نخاله) با هدف شناسایی پیمانکاران جمع آوری نخاله و به منظور جلوگیری از گود برداری های غیرمجاز در سطح شهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری یزد – مهدی فلاح تفتی از راه اندازی سامانه جمع آوری نخاله های ساختمانی و عمرانی (سامانه خاک و نخاله) توسط سازمان فاوا با همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد با هدف شناسایی پیمانکاران جمع آوری نخاله و به منظور جلوگیری از گود برداری های غیرمجاز در سطح شهر خبر داد.

سرپرست سازمان فاوا شهرداری یزد در ارائه جزئیات عملکرد این سامانه، افزود: این طرح با همکاری سازمان مدیریت پسماند انجام خواهد شد و پیمانکاران و صاحبان خودروهای جمع آوری نخاله های ساختمانی بعد از ثبت نام در این سامانه ساماندهی شده و شهروندان در صورت نیاز به گودبرداری، با مراجعه به این سامانه نسبت به تعیین پیمانکار و زمان مشخص نسبت به جمع آوری نخاله های ساختمانی خود اقدام خواهند نمود.

وی همچنین از نصب راه بند الکترونیکی در معبر ورودی گود های نخاله خبر داد و گفت: این راهبند از دو طریق سامانه پلاک خوان و سامانه  RFID، خودروهای مجاز را شناسایی و به آنها مجوز ورود خواهد داد که در این سیستم اطلاعات مربوط به ورود و خروج خودروها به گودهای مجاز نخاله به سامانه ناظرین سازمان مدیریت پسماند ارسال خواهد شد.

لازم به ذکر است هم اکنون فرایند فراخوان پیمانکاران و خودروهای حمل نخاله های ساختمانی توسط سازمان مدیریت پسماند در حال انجام می باشد تا این پیمانکاران در سامانه خاک و نخاله ساماندهی شوند.