• چهارشنبه، ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
  • اوقات شرعی
  • وضعیت آب و هوا

شهر به مثابه صحنه تئاتری است که هم بازیگر دارد و هم بازتاب بازی خود را همزمان در نگاه تماشاگران می‌بیند

شهر به مثابه صحنه تئاتری است که هم بازیگر دارد و هم بازتاب بازی خود را همزمان در نگاه تماشاگران می‌بیند

مجتبی فرهمند: شهر به مثابه صحنه تئاتری است که هم بازیگر دارد و هم بازتاب بازی خود را همزمان در نگاه تماشاگران می‌بیند.

 به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد، مجتبی فرهمند معاون شهرسازی و معماری در نشست اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد ضمن خواستار توجه توامان به جسم و روح شهر، گفت: برابر آمار دریافتی، تخلفات ساختمانی در چهار ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود چهل درصد کاهش یافته و این حاصل اعتماد سازی مدیریت شهری در جامعه است.

 وی مردم ایران را در طول تاریخ مردم مشارکت جو توصیف کرد و اظهار داشت: روند مشارکت بار دیگر در حال احیاست و مساعدت های سازمان نظام مهندسی ساختمان در این زمینه بسیار موثر بوده است.

فرهمند افزود: در ادامه افتخار به گذشته امیدوار به آینده هستیم و مایلیم به ادبیات مشترکی برای رعایت حرمت میراث جهانی در شهر یزد برسیم.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد هوشمند سازی روند صدور پروانه ساختمانی را یکی از عوامل موثر در جلب مشارکت مردم خواند که به کمک سازمان نظام مهندسی ساختمان میسر شده و هم اکنون نرم افزار جامع آن در حال طراحی است تا از ابتدای سال ۹۸ پروانه‌های ساختمانی به صورت هوشمند صادر شود.

فرهمند اظهارداشت: تنظیم لایحه ارزش معاملاتی نیز در کمیسیون های شورای اسلامی شهر به تصویب رسیده و آماده طرح در صحن علنی شورا می باشد.

وی گفت: در این ارتباط مواردی چون رعایت آیین نامه ۲۸۰۰ به عنوان خط قرمز شهرداری اعلام شده و به موازات آن بر رعایت نماهای اصیل یزد و پرهیز از نماهای وارداتی و غیر اصیل تأکید شده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد خاطر نشان کرد: ما در شرایطی هستیم که همه ارکان ساخت و ساز ناراضی هستند و این چرخه ایراد اساسی دارد که باید برای حل آن کارگروه مشترکی برای موضوعات مورد علاقه طرفین ایجاد شود و نگاه واحد و پیش برنده از طرف دستگاه ها اعمال گردد تا فرصت خوب فعلی از دست نرود.

آدرس کوتاه :


رئیس سازمان آتش نشاني و خدمات ایمنی شهرداری يزد تصریح کرد: علم و فناوری و تجهیزات جدید همیشه راه های متفاوتی در مقابله با حوادث گوناگون جاده ای معرفی می کند

رئیس سازمان آتش نشاني و خدمات ایمنی شهرداری يزد در حاشیه برگزاری دوره آموزشي كار با جرثقیل 25 تنی، تصریح کرد: علم و فناوری و تجهیزات جدید همیشه راه...

۱۳۹۸/۰۵/۳۰ 9 بازدید