• جمعه، ۱۵ آذر ۱۳۹۸
  • اوقات شرعی
  • وضعیت آب و هوا

نشست آموزشی استقرار سامانه مدیریت امنیت اطلاعات برگزار شد

نشست آموزشی استقرار سامانه مدیریت امنیت اطلاعات برگزار شد

اولین نشست آموزشی استقرار سامانه مدیریت امنیت اطلاعات با حضور مسئولین امور اداری مناطق و سازمان های شهرداری یزد برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - اولین نشست آموزشی استقرار سامانه مدیریت امنیت اطلاعات با حضور مسئولین امور اداری مناطق و سازمان های شهرداری یزد برگزار شد

در این نشست به موضوع اهمیت نقش امنیت و اطلاعات در فرآیندهای سرمایه های انسانی پرداخته شد که در توضیحات تکمیلی در زمینه نحوه ایجاد نرم فرم درخواست خدمات و تعریف گردش کار توسط سامانه اینفوپاد (سامانه بومی جهت استقرار ISMS و  ITIL ) ارائه شد.

سامانه اینفوپاد شامل ماژول های مدیریت دارایی و ریسک، مدیرین روش های اجرایی و دستورالعمل ها، مدیریت تغییرات و حوادث و سایر موضوعات بوده که در جلسات آموزشی بعدی به ترتیب اهمیت و کاربرد آن برگزار می شود.

ISMS  مخفف عبارت Information Security Management System به معنای سیستم مدیریت امنیت اطلاعات می باشد و استانداردهایی را برای ایمن سازی فضای تبادل اطلاعات در سازمان ها ارائه می دهد.

این استانداردها شامل مجموعه ای از دستورالعمل هاست تا فضای تبادل اطلاعات یک سازمان را با اجرای یک طرح مخصوص به آن سازمان ایمن نماید.

همچنین ITIL  کوتاه شده عبارت (IT Infrastructure Library) به معنای کتابخانه ای از بهترین روش ها و شیوه های مدیریت و نظارت بر زیرساخت فناوری اطلاعات است.

هدف ITIL  این است که به شما کمک کند تا کیفیت سرویس های IT  را به گونه ای بهبود بخشید که منافع مشتریان و منافع مربوط به حوزه کسب و کار، به یک اندازه تامین شود.

آدرس کوتاه :


مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد عنوان کرد: برای تردد معلولین در بافت تاریخی، اتوبوس‌های ویژه ای اختصاص یافت

مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد از اختصاص اتوبوس‌های ویژه تردد معلولین در بافت تاریخی یزد خبر داد. سید محمود کشفی پور در گفت‌وگو با خبرنگار...

۱۳۹۸/۰۹/۱۴ 36 بازدید

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری یزد عنوان کرد: بزودی از سامانه هوشمند مدیریت تابلوهای تبليغاتی سطح شهر بهره برداری می شود

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری یزد از هوشمند شدن سامانه مدیریت تابلوهای تبليغاتی سطح شهر خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان...

۱۳۹۸/۰۹/۱۲ 118 بازدید