تدوین طرح جامع مدیریت پسماند سبب تحول در نحوه مدیریت پسماند و حفظ محیط زیست خواهد شد

تدوین طرح جامع مدیریت پسماند سبب تحول در نحوه مدیریت پسماند و حفظ محیط زیست خواهد شد


تدوین طرح جامع مدیریت پسماند سبب تحول در نحوه مدیریت پسماند و حفظ محیط زیست خواهد شد

سرپرست معاونت خدمات شهری یزد در اولین نشست کمیته فنی و بررسی طرح جامع مدیریت پسماند شهرداری یزد طرح جامع را به عنوان مبنایی برای کلیه برنامه‌ها، بودجه‌بندی‌ها و اقدامات سال‌های آتی در حوزه مدیریت پسماند دانست.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری یزد - جعفر امین مقدم اظهار کرد: تدوین طرح جامع مدیریت پسماند برای یک افق بلند مدت و ادامه دار، در نقش چراغ راه آینده مدیریت پسماند به حساب خواهد آمد و سبب تحول در نحوه مدیریت پسماند شهری و حفظ محیط زیست خواهد شد.

سرپرست معاونت خدمات شهری یزد در ادامه بر ضرورت تعادل مطالعه برروی حلقه های فرایند پسماند تاکید کرد و گفت: با توجه به اهمیت نحوه مدیریت پسماند در حوزه مدیریت شهری، طرح جامع می بایست با نگاه آینده نگاری تدوین شده و از تکنولوژی ها و فناوری های نوین به صورت علمی و عملی برخوردار باشد.

وی اضافه کرد: توجه به ظرفیت های اقلیمی و شرایط خاص شهر یزد در تدوین طرح جامع باید با تدبیر درست و مطالعات دقیق و تطبیقی و مطابق با استاندارهای روز دنیا و به دور از طرح های کلیشه ای انجام پذیرد به طوری که بتواند پاسخگوی نیاز سال های آینده شهر میراث جهانی یزد باشد.

در ادامه این نشست، مشاور طرح ضمن تشریح اقدامات انجام شده، گفت: طرح جامع مدیریت پسماند در چهار فاز پیش بینی گردیده که تاکنون 80 درصد پیشرفت فیزیکی در فاز یک این طرح داشته ایم که شامل نمونه برداری به تفکیک منابع تولید و همچنین نمونه برداری از مقصد بوده است.

در این نشست آقایان محمد رضا کوچک زاده معاون اداره کل محیط زیست استان، مهدی مختاری مدیر گروه مهندسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی، محمد تقی قانعیان عضو هیات علمی گروه مهندسی بهداشت محیط و حمید رضا رحیمدل رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد حضور داشتند و نکاتی در خصوص تدوین طرحی جامع و کامل برای مدیریت پسماند شهرداری ارائه نمودند.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.