رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری یزد بر لزوم هدفگذاری برای ایجاد بازار کالای دست دوم تاکید کرد

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری یزد بر لزوم هدفگذاری برای ایجاد بازار کالای دست دوم تاکید کرد

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری یزد با بیان اینکه برخلاف تصور عوام بازارهایی همچون بازار کالای دست دوم دارای اهمیت نمی باشد، تصریح کرد: در کشورهای توسعه یافته این نوع بازارها از اهمیت بالایی برخوردار هستند.
به گزارش روابط عمومی سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری یزد – محمد رضا دشتی بر لزوم هدفگذاری برای ایجاد بازار کالای دست دوم تاکید کرد و تصریح نمود: در کشورهای توسعه یافته این نوع بازارها از اهمیت بالایی برخوردار هستند.      

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری یزد با بیان اینکه برخلاف تصور عوام بازارهایی همچون بازار کالای دست دوم دارای اهمیت نمی باشد، تصریح کرد: در کشورهای توسعه یافته جهان همچون کانادا و استرالیا این نوع بازارها از اهمیت بالایی برخوردار هستند و مراجعات زیادی به این نوع بازارها وجود دارد.

دشتی افزود: اهمیت مبادله کالای دست دوم علاوه بر زمینه اقتصادی درابعاد اجتماعی و زیست محیطی هم قابل توجه است، چرا که مصرف کالای دست دومی که عمرآن به پایان نرسیده است و تنها برای صاحب قبلی بدون استفاده مانده است باعث ترویج فرهنگ صرفه جویی خواهد شد.

وی با اشاره به تغییر سلیقه مردم و بالاتبع آن افزایش سریع توقعات مردم در کشورهای در حال توسعه، به وجود این بازارها که کمک در کاهش خروج ارز می نماید اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: از لحاظ اقتصادی وجود این نوع بازارها ضمن جلوگیری از هزینه زیاد برای خریدار نقش مهمی در کاهش تقاضا و خروج ارز از کشور را دارد، به نحوی که اکثر کالای دست دوم با برند خارجی مطرح است.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری یزد با اشاره به اقدامات اساسی در نگارش آئین نامه بازار اظهار امیدواری کرد: بزودی شاهد راه اندازی این مجموعه بازار باشیم.

سرگرد کریمی نماینده اداره اماکن نیروی انتظامی یزد نیز در این جلسه با بیان اهمیت این بازار در سطح شهر یزد گفت: دغدغه و نگرانی در این بازار کالای مسروقه قابل رفع می باشد که آن هم با اقدامات صورت گرفته توسط سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری یزد امکان رفع آن وجود دارد.

در این نشست صاحب نظران در این حوزه به بیان مشکلات و رفع آن و همچنین شیوه اجرایی بازار پرداختند.

آدرس کوتاه :