• پنج‌شنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
  • اوقات شرعی
  • وضعیت آب و هوا

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری یزد بر لزوم هدفگذاری برای ایجاد بازار کالای دست دوم تاکید کرد

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری یزد بر لزوم هدفگذاری برای ایجاد بازار کالای دست دوم تاکید کرد

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری یزد با بیان اینکه برخلاف تصور عوام بازارهایی همچون بازار کالای دست دوم دارای اهمیت نمی باشد، تصریح کرد: در کشورهای توسعه یافته این نوع بازارها از اهمیت بالایی برخوردار هستند.
به گزارش روابط عمومی سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری یزد – محمد رضا دشتی بر لزوم هدفگذاری برای ایجاد بازار کالای دست دوم تاکید کرد و تصریح نمود: در کشورهای توسعه یافته این نوع بازارها از اهمیت بالایی برخوردار هستند.      

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری یزد با بیان اینکه برخلاف تصور عوام بازارهایی همچون بازار کالای دست دوم دارای اهمیت نمی باشد، تصریح کرد: در کشورهای توسعه یافته جهان همچون کانادا و استرالیا این نوع بازارها از اهمیت بالایی برخوردار هستند و مراجعات زیادی به این نوع بازارها وجود دارد.

دشتی افزود: اهمیت مبادله کالای دست دوم علاوه بر زمینه اقتصادی درابعاد اجتماعی و زیست محیطی هم قابل توجه است، چرا که مصرف کالای دست دومی که عمرآن به پایان نرسیده است و تنها برای صاحب قبلی بدون استفاده مانده است باعث ترویج فرهنگ صرفه جویی خواهد شد.

وی با اشاره به تغییر سلیقه مردم و بالاتبع آن افزایش سریع توقعات مردم در کشورهای در حال توسعه، به وجود این بازارها که کمک در کاهش خروج ارز می نماید اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: از لحاظ اقتصادی وجود این نوع بازارها ضمن جلوگیری از هزینه زیاد برای خریدار نقش مهمی در کاهش تقاضا و خروج ارز از کشور را دارد، به نحوی که اکثر کالای دست دوم با برند خارجی مطرح است.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری یزد با اشاره به اقدامات اساسی در نگارش آئین نامه بازار اظهار امیدواری کرد: بزودی شاهد راه اندازی این مجموعه بازار باشیم.

سرگرد کریمی نماینده اداره اماکن نیروی انتظامی یزد نیز در این جلسه با بیان اهمیت این بازار در سطح شهر یزد گفت: دغدغه و نگرانی در این بازار کالای مسروقه قابل رفع می باشد که آن هم با اقدامات صورت گرفته توسط سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری یزد امکان رفع آن وجود دارد.

در این نشست صاحب نظران در این حوزه به بیان مشکلات و رفع آن و همچنین شیوه اجرایی بازار پرداختند.

آدرس کوتاه :


رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد عنوان کرد: مدیریت پل های عابر پیاده در ساختار تشکیلاتی سازمان تعریف نشده است

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با بیان اینکه مدیریت پل‌های عابرپیاده شهر یزد به این سازمان واگذار شده است، گفت: این موضوع در ساختار...

۱۳۹۸/۰۶/۲۷ 67 بازدید